Okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne

Męskie okulary korekcyjne

Dzisiaj, rola okularów nie sprowadza się jedynie do ich korekcyjnej funkcji. Stanowią one ozdobny dodatek tak jak buty, zegarek czy biżuteria. Dobrze dopasowany model okularów korekcyjnych dla mężczyzn podkreśli ich rysy twarzy oraz uwydatni oczy.

Jak dopasować męskie okulary korekcyjne do typu twarzy?

Twarz owalna

Ten typ twarzy charakteryzuje się najłagodniejszymi rysami i regularnymi proporcjami. Do tego rodzaju urody pasować będą niemal wszystkie rodzaje oprawek — od okrągłych, przez podłużne, aż po kwadratowe.

Twarz okrągła

W celu optycznego zmniejszenia obłości rysów, najczęściej proponowanymi fasonami ramek są te o kanciastych kształtach. Wybór prostokątnych lub dużych rozmiarów oprawek do okularów korekcyjnych męskich uwydatni kości policzkowe oraz żuchwę użytkownika.

Twarz kwadratowa

Charakterystyczną cechą jest fakt, że szeroka szczęka oraz czoło stanowią ramy wyznaczające wielkość twarzy. Dlatego wybierając oprawki do okularów męskich korekcyjnych warto kierować się ich szerokością. Ich rozmiar nie powinien za bardzo odbiegać od szerokości głowy, a fason powinien być lekko zaokrąglony — dzięki temu, struktura twarzy zostanie przełamana.

Twarz prostokątna

Ten typ budowy twarzy jest bardzo podobny do typu kwadratowego, jednak odróżniają go pociągłe rysy twarzy. Świetnym wyborem będą tu okrągłe oprawki. Do modnych okularów męskich korekcyjnych dobrać można także owalne i półowalne fasony. Ważnym aspektem jest także fakt, iż modele powinny zajmować większość środkowej części twarzy — taki zabieg pomoże zrównoważyć proporcjonalność.

Twarz trójkątna

Znakiem rozpoznawczym jest wąski podbródek oraz duże czoło. W tym przypadku należy omijać kanciaste ramki okularów korekcyjnych męskich. Modne i dopasowane do budowy twarzy, zaokrąglone oprawki pomogą uzyskać wizualną harmonię.

Okulary korekcyjne od LuxBryle

W naszym sklepie oferujemy niezwykle uniwersalne modele oprawek. Wykonane z wysokiej jakości materiałów ramki dobrze dopasowują się do kształtu twarzy. Proponowane okulary nie zsuwają się ani nie uciskają skroni, dzięki czemu komfort ich noszenia jest tak wysoki.

Niezależnie od tego, czy preferują Państwo wzory klasyczne, czy też bardziej nowoczesne — serdecznie zapraszamy do zapoznania się z dostępnymi w naszym sklepie męskimi okularami korekcyjnymi! 

Aktywne filtry