Dodano: 26-04-2021 autor: LuxBryle

Czy chcecie wkroczyć w wiosenny sezon 2021 pełną parą? Jeśli tak, a z pewnością tak jest, warto zacząć od zrobienia porządku w swojej garderobie i dodatkach do ubrań. Jako że wiosna to pora roku, gdy na niebie zaczynają gościć gorące promienie słońca, polecany jest zakup nowych okularów przeciwsłonecznych. Okażą się zarówno modnym, jak i funkcjonalnym dodatkiem do całego fasonu. W poniższym tekście postaramy się przyjrzeć, jakie modele zagoszczą na nosach przechodniów w 2021 roku - zapraszamy!

Okularowe trendy w roku 2021

Z pewnością nie będzie zaskoczeniem informacja, że wiele z pojawiających się w zestawieniu modeli gościło już w poprzednich latach. W szczególności mowa jest o klasycznych modelach, ale należy też wspomnieć o niegasnącej modzie na okulary gwiazd. W końcu to najczęściej celebryci wyznaczają kierunek, w jaki zmierza moda, więc to doskonały wybór. Aviator, kocie oczy czy oversize - każdy znajdzie coś dla siebie dodając sobie jednocześnie stylu. Oczywiście to nie wszystko, bo nie zapominajmy, że gwiazdy nie mają monopolu na modę - tworzą ją wszyscy ludzie z osobna. Przyjrzyjmy się zatem najciekawszym propozycjom. Nieprzemijające kocie oczy Kocie oczy to wariant, który króluje w modzie od niezwykle długiego czasu. Co ważne, nic nie wskazuje, by miało się to zmienić. Wyróżniają się charakterystycznym, szpiczastym zakończeniem na górnych krańcach oprawek. Dzięki tej specyficznej budowie wyszczuplają twarz, podkreślając jej walory, a poza tym nadają charakteru noszącej je osobie. Świetnie nadadzą się dla pewnych siebie i odważnych pań lubiących podkreślać swoją urodę.

Aviator, czyli okulary pilotki

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że okulary aviator zaprojektowano w 1937 roku. Zgodnie z zamysłem początkowo były przeznaczone dla amerykańskich lotników, lecz jak wiadomo, historia lubi płatać figle. Co się stało? Na stałe weszły do mody i mało tego - stały się też swego rodzaju ikoną. Choć do niedawna uważano je za typowo męskie, coraz częściej pilotki służą również jako okulary przeciwsłoneczne damskie. Można nimi w wyjątkowy sposób dodać sobie uroku, a także ekstrawagancji wyróżniając się z tłumu swoją odwagą.

Wayfarer - klasyka w męskim wydaniu

Wayfarer to kolejny model okularów, który przeznaczony jest przede wszystkim dla mężczyzn. Tym, co wyróżnia je od wcześniej opisanych aviators jest zwiększenie grubości samej oprawki, przez co stają się jeszcze bardziej ekstrawaganckie oraz zauważalne. Wybiera je wiele gwiazd sportu, kina czy biznesu i nic nie wskazuje na to, aby szybko wyszły z mody.

Podsumowanie

Wiele z proponowanych wariantów jest w istocie klasycznymi modelami, które zwyczajnie nie wychodzą już z mody przez długi czas. Niektórzy mogą się głowić nad tym, że nie ma w tym nic zaskakującego, dlatego istotne jest drobne doprecyzowanie. Mianowicie, coraz częściej wybieranymi modelami okularów przeciwsłonecznych polaryzacyjnych - męskich i damskich - okazują się warianty oversize. Dotyczy to zarówno okularów okrągłych, jak i prostokątnych. Jaki jest ich cel? Wariacja, modowe eksperymenty oraz pewna swoboda w doborze przy jednoczesnym zachowaniu mody, estetyki, ale też praktycznej przydatności.