Dodano: 26-04-2021 autor: LuxBryle

Czy okulary - zarówno korekcyjne, jak i przeciwsłoneczne - mogą wiele mówić o osobowości oraz ogólnie o danej osobie? Jak się okazuje - tak, ponieważ ich styl ma ogromny wpływ na to, jak widzą nas inni. Niektóre mogą na przykład podkreślić zamiłowanie do mody w stylu retro, a inne biznesowy fason. Innymi słowy, rodzaj oprawek może niekiedy zmienić postrzeganie przez resztę osób o 180 stopni. Jak je dobrać do swojego stylu i charakteru? O tym dowiesz się czytając poniższy artykuł – zapraszamy!

Zakręcony świat okularów

Kto choć raz zainteresował się okularową modą, ten wie, że możliwości wyboru oprawek jest naprawdę ogrom. Na dodatek rokrocznie producenci tych elementów wymyślają coraz to ciekawsze i odważniejsze warianty. Jak się nie zgubić w świecie okularowych oprawek? Przede wszystkim na początku należałoby określić, jaki ma się kształt twarzy oraz jej wielkość i na tej podstawie dobrać damskie lub męskie okulary przeciwsłoneczne albo korekcyjne. Niektórzy skuszą się również na zróżnicowaną kolorystykę oprawek, ale... Jak je dobrać? Dobrym rozwiązaniem będzie dopasowanie ich do barwy włosów, brwi, brody czy też oczu.

Wpływ oprawek na look i fason

Czy okulary mają duży wpływ na wygląd danej osoby? Tak - i to ogromny! Warto w tym celu przywołać hipotetyczną sytuację, w której poszukiwane są oprawki okularowe z nakładką przeciwsłoneczną. Osoba chcąca się w nie zaopatrzyć ma małą, okrągłą twarz. Ostateczny wybór pada na duże owalne oprawki. Czy to dobry wybór? Niekoniecznie, ponieważ okulary będą jeszcze bardziej podkreślać kształt twarzy, a fakt, że będą się stykać z policzkami i wystawać poza linię brwi optycznie zmniejszy głowę. Zgodnie z zasadą „jak Cię widzą, tak Cię piszą” - w najgorszym przypadku niektórzy mogą traktować tę osobę protekcjonalnie i niepoważnie. Jakie jest rozwiązanie? Zakup stosunkowo niewielkich, prostokątnych opraw, gdyż kanciaste okulary dodają powagi i charakteru.

Jak to jest z okularami przeciwsłonecznymi?

W przypadku przeciwsłonecznych modeli można zdecydowanie bardziej pozwolić sobie na odrobinę luzu. Przykładem są okulary damskie przeciwsłoneczne w wariancie oversize. Zakrywają sporą część twarzy, lecz jest to też spowodowane kwestiami praktycznymi - jeszcze lepiej chronią wzrok przed promieniami słońca. Ten typ oprawek to świetny wybór dla odważnych i ekstrawertycznych osób, a odważni sangwinicy dodatkowo mogą jeszcze wybrać jaskrawe barwy, aby wyróżnić się z tłumu. A okulary przeciwsłoneczne męskie? Polaryzacyjne modele okażą się strzałem w dziesiątkę. Są modne, zwracają na siebie uwagę i doskonale podkreślą pewność siebie każdego ich posiadacza.

Reasumując, okulary różnej maści mają ogromny wpływ na ostateczny wygląd i to, jak postrzegają nas inne osoby. Bardziej ekstrawaganckie czy kolorowe oprawki podkreślą pewność siebie, ekstrawertyzm czy odwagę. Z kolei klasyczne szkła - na przykład prostokątne - sprawią, że daną osobę będzie się odbierać jako spokojną, introwertyczną czy czasem też poważną. Warto jednak pamiętać o tym, że nie każdy ocenia według tych samych kryteriów, a co za tym idzie, nie każdy będzie odbierać daną osobę w identyczny sposób. Czy mimo to warto dopasowywać okulary do swojego charakteru i wyglądu? Z całą pewnością tak!